Osłony okienne w biurze

Komfort pracy biurowej jest warunkowany przez wiele czynników. Jednym z ważniejszym jest poziom oświetlenia i zabezpieczanie pomieszczenia, stąd tak istotny jest przemyślany wybór osłon okiennych.

Przy ich wyborze należy zwracać uwagę przede wszystkim na to jaka jest kubatura budynku i jego położenie względem wszystkich stron świata. W wielu biurach znajdują się żaluzje wewnętrzne, co stanowi jedne z wygodniejszych rozwiązań. Pracownicy w każdej chwili mogą podejść do okna i regulować natężenie światła w zależności od swoich potrzeb, co jest niemożliwe przy zastosowaniu żaluzji zewnętrznych. Jedną z głównych zalet rolet zewnętrznych jest to, że przyczyniają się do redukcji utraty ciepła. Zamiennikiem żaluzji są rolety, których minusem jest to, że można je jedynie podnosić i opuszczać.

Decydując się na zakup osłon okiennych, należy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością. Istotne jest to, żeby w jak największym stopniu redukować ilość sztucznego światła. W całym pomieszczeniu światło powinno być równomierne i nie za ostre.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s