Wizytówka – zewnętrzny wizerunek biura

Wiele biur ma swoje wizytówki, które są jednym z elementem składowym wizerunku zewnętrznego. Ponieważ to pierwszy krok klienta do tego, żeby zapoznał się z firmą, istotne są parametry tego kawałka papieru. Jej przemyślany projekt może przynieść korzystne profity w przyszłości. Jakie powinny być jej cechy?

Materiał

Najczęściej do wyrobu wizytówek wykorzystuje się papier. Osoby, które preferują klasyczne rozwiązania wybierają bilety czarno – białe, a te, które są zwolennikami bardziej niekonwencjonalnych środków przekazu, decydują się na papier kolorowy o zróżnicowanej fakturze (papier gładki, satynowy albo ozdobny). Ekskluzywności doda użycie innego materiału np. drewna, co na długo zapadnie w pamięci klienta.

Zawarte informacje

W zależności od tego, czy wizytówki są prywatne, czy firmowe, inne informacje się na nich znajdują. W pierwszym przypadku są to zazwyczaj dane właściciela z jego adresem, e-mailem i telefonem.  Przy firmowych należy zwracać uwagę, by nie pojawił się nadmiar danych, a jedynie to, co jest najważniejsze, czyli imię i nazwisko, stanowisko, telefon, adres, strona i e-mail firmy. Istotne jest zawarcie logo, które klient powinien zapamiętać.

Typ druku

Należy wymienić kilka podstawowych rodzajów: offsetowy, cyfrowy, sitodruk i wypukły. Najprostszym z nich jest cyfrowy, drukowany z pliku zazwyczaj przy małym nakładzie. Pozwala to na uzyskanie dobrej jakości przy odpowiedniej cenie. Można zastanowić się nad opcją personalizacji wydruków. Nadruk na różnorodnych powierzchniach jest możliwy przy sitodruku. Interesującym rozwiązaniem jest wizytówka z czcionką wypukłą. Przy dużych nakładach warto wybrać druk offsetowy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s