Zastosuj w biurze zasady Feng Shui

Dziś trochę w nawiązaniu do kultury i tradycji wschodnich, a mianowicie parę porad o tym, jak urządzić biuro zgodnie z zasadami Feng Shui. Skoro spędzamy w biurze większą część naszego dnia, warto zadbać o przepływ pozytywnej energii w jego wnętrzu. Założenie jest takie, że poprawi do efektywność pracy oraz relacje między pracownikami. Od czego zacząć?

Miejsce biurka

Biurko powinno być w taki sposób ustawione, by był z niego widok na całe pomieszczenie i wchodzące do niego osoby. Obecność ściany za plecami umocni poczucie bezpieczeństwa i asekuracji. Lepiej unikać ustawienia biurka na wprost drzwi. Wedle tego, co mówią zasady Feng Shui, to linia, przez którą uchodzi pozytywna energia… Warto też unikać ustawienia bezpośrednio naprzeciw ściany, mur może działać jak bariera, blokująca energię twórczą. Im więcej wolnej przestrzeni, tym lepiej.

Ustawienie urządzeń biurowych

Centralny punkt pomieszczenia nie jest dobrym miejscem na postawienie drukarki, ksera albo szafy z dokumentami, zakłóca to przepływ energii. Miejscem do tego najbardziej odpowiednim jest strona zachodnia, północna albo północno – zachodnia.

Typ pracy

Osoby, których praca wymaga kreatywności np. projektanci, copywriterzy albo graficy, komputer powinni umieścić w części północno – zachodniej. Dodatkowo zaleca się im przebywanie wśród kolorów optymistycznych, jak pomarańczowy i żółty, które jednocześnie przyczyniają się do poprawy relacji międzyludzkich. Z kolei pracownicy odpowiedzialni za zyski i finanse powinni mieć komputer w południowo – wschodniej części. Przy ich typie pracy kolory, wśród których najlepiej będzie im się pracowało to chłodne, szare tonacje.

Przyciągnij dobrobyt

Postaw w biurze akwarium. Obecność wody przyczyni się do wzmocnienia energii związanej z powodzeniem w biznesie. Z punktu widzenia Feng Shui warto także hodować zieleń. Poza roślinami kolczastymi mogą to być wszystkie zdrowe gatunki. Więdnących kwiatów nie należy trzymać na biurku, a światło w biurze nie może być zbyt jaskrawe.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s