Przestrzeń do kreatywnych pomysłów

Macie czasami wrażenie, że przestrzeń biurowa ogranicza waszą kreatywność? Szef zleca wam stworzenie nowego sloganu, produktu bądź usługi, a wy nie macie inspiracji w biurze?

large-ae68421bb54da673a726b86f52f32635www.homebook.pl_SAJE_ARCHITEKCI

Nie możecie odnaleźć w sobie potencjału innowacyjnego? Pooglądajcie zdjęcia z siedziby Google’a i od razu znajdziecie odpowiedź, dlaczego w pracy nie macie pomysłów. Wasze biuro nie jest przystosowane do kreowania w was kreatywności! Dlatego każdy rozsądny szef, wymagający od swoich pracowników nieszablonowego myślenia, powinien stworzyć do niego odpowiednie warunki. Nie trzeba od razu przearanżowywać całego biura. Na początek wystarczy stworzyć pokój pozwalający na swobodne i kreatywne myślenie. Jak taki pokój powinien wyglądać?

Przede wszystkim pokój do kreatywnego myślenia nie powinien znajdować się przy zbyt sformalizowanych działach firmy. Nic nie powinno ograniczać pracowników podczas procesu kreatywnego myślenia. Najlepiej, aby otoczenie nie ograniczało pracowników. Wystrój pokoju powinien być niekonwencjonalny. Wśród mebli powinny przeważać dziwaczne, ale wygodne fotele. Biurek ani krzeseł nie powinno w takim pokoju być. Ważna jest także obecność tablicy, na której pracownicy będą mogli zapisywać nowe pomysły.

Przed takim pokojem może znajdować się szatnia. W jakim celu? Pracownicy powinni mieć możliwość zmiany ubrania na wygodniejsze, na takie, w których czują się swobodnie. Ubrania także mogą krępować umysł gotowy do tworzenia nieszablonowych rozwiązań. W pokoju powinny znajdować się także rośliny, których obecność pomaga podczas pracy umysłowej. Ściany powinny być pomalowane w jasnych kolorach.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s